Hírek

Többek kötött a mesterséges intelligencia mindennapokban betöltött szerepéről, a felhőszolgáltatásokról, valamint a Debreceni Egyetem Informatikai Karának jövőbemutató kutatási és fejlesztési lehetőségeiről is szó volt a harmincadik alkalommal megrendezett Informatikai Szakmai Napokon. A hallgatók személyesen találkozhattak a kar vállalati és oktatási partnereivel, az aulában elhelyezett standoknál próba-állásinterjúkon is részt vehettek.

Idén a Debreceni Egyetem (DE) ad otthont október 24-26. között a XXIV. Országos Neveléstudományi Konferenciának. Az Oktatás és nevelés a társadalmi jóllét szolgálatában – A nevelés és az oktatás kihívásai a válságok korában tematikájú nemzetközi tanácskozást közösen szervezte az intézmény Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai (GYGYK), valamint Bölcsészettudományi Kara (BTK).

A Debreceni Egyetem campusain található, Mikolás Tibor tervei alapján készült épületek fotóival a címlapján jelent meg az Egyetemi Élet friss száma. Az egyetemi újság ezúttal visszatekint többek között a Kutatók Éjszakájára, foglalkozik a skandináv jóléti modellel, a globális felmelegedés következményeivel, valamint a DEAC férfi labdarúgóinak sikereivel is

A Debreceni Egyetem több kiváló oktatója és munkatársa részesült elismerésben október 23-án. A nemzeti ünnepen Debrecen önkormányzata a hagyományok szerint maradandó értéket teremtő, kiemelkedő tevékenység, illetve életmű elismeréseként adományoz díjakat.

Dal, zene, néphagyomány, mitológia a kínai kultúrában és nyelvoktatásban címmel rendezte idei hagyományos gyomaendrődi konferenciáját a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézete. A szombati tanácskozást a szakmai előadások mellett kínai és magyar zenés, táncos bemutató színesítette.

Díszoklevél-átadó ünnepséget rendezett vasárnap a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara. Az eseményen a jogelőd Kossuth Lajos Tudományegyetemen 50, 60, 65 és 70 éve végzett egykori hallgatók vehettek át jubileumi arany, gyémánt, vas és rubin oklevelet.

Négy kötetet mutatott be a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézete, közösen a HUN-REN-DE Klasszikus Magyar Irodalmi Textológiai Kutatócsoporttal, a Déri Múzeummal és a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Akadémiai Bizottság Irodalomtudományi Munkabizottságával.

Ünnepi ülést tartott a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Szlavisztikai Intézete. Az eseményen köszöntötték az intézet 80. születésnapját ünneplő nyugalmazott professzorát, az orosz irodalom, kultúra kiváló tudósát, Hajnády Zoltánt, és mutatták be a Slavica folyóirat idei, tiszteletére szerkesztett számát.

Oklevéllel ismerte el a Debreceni Egyetem (DE) és a Debreceni Szakképzési Centrum (DSZC) hallgatóinak kínai nyelv és kultúra megismerése terén végzett magas színvonalú munkáját a Kínai Népköztársaság Magyarországra akkreditált rendkívüli és meghatalmazott nagykövete. Gong Tao szombaton budapesti rezidenciáján fogadta a kitüntetett diákokat és oktatóikat.

A különböző életformák és a család megjelenését vizsgálták elsősorban a 20-21. századi művekben az Életformák (Család – Élet – Irodalom) címmel rendezett kétnapos irodalomtörténeti konferencia előadói. Az október 10-11-i szakmai tanácskozást közösen rendezte a Fiatal Írók Szövetsége és a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézete.