Ezen a héten megkezdődnek a Debreceni Egyetemen (DE) a nyári diplomaosztók. Június 18-a és július 4-e között 23 ünnepség keretében az intézmény 13 karának több mint 4300 végzőse veheti át oklevelét.
Ezen a héten megkezdődnek a Debreceni Egyetemen (DE) a nyári diplomaosztók. Június 18-a és július 4-e között 23 ünnepség keretében az intézmény 13 karának több mint 4300 végzőse veheti át oklevelét.
Tudományos munkájuk támogatásához a Debreceni Egyetem 13 fiatal kutatója nyerte el idén a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Bolyai János Kutatási Ösztöndíját. Az oklevelet hagyományosan a szeptemberi Bolyai-napon vehetik át a nyertesek.
Klebelsberg Kunó-díjjal, a Debreceni Egyetem Tanárképzéséért-díjával, valamint Jausz Béla-díjjal ismerte el az egyetem az oktatás-nevelés, a tehetséggondozás és a továbbtanulásra felkészítés terén magas színvonalú, példaértékű eredményt elért pedagógusokat, az intézmény tanárképzése érdekében kimagasló munkát végző egyetemi dolgozókat, valamint a gyakorlóiskolákban és partneriskolákban jelentős szakmai tevékenységet folytató tanárokat. Az ünnepségen több vezetői megbízást is átadott Bács Zoltán rektor.
Husi Géza vezeti ezután a Magyar Rektori Konferencia Műszaki Tudományok Bizottságát. A szervezet új vezetőségének választására kiírt titkos szavazás során a Debreceni Egyetem Műszaki Karának dékánja nem kapott ellenszavazatot. Az elnöki megbízatás két évre szól.